Rozbalením digitálneho zariadenia sa proces
rozvoja digitálnych zručností len začína!

Kľúčovú úlohu totiž zohráva vzdelávanie. Práve z tohto dôvodu sme pre teba pripravili zoznam užitočných odkazov, na ktorých nájdeš dostupný vzdelávací obsah, ktorý ti hravo pomôže stať sa skutočným digitálnym žiakom!

Odporúčame ti najskôr otestovať aktuálnu úroveň svojich digitálnych zručností. IT Fitness Test ti pomôže zistiť, na akej úrovni sa tvoje vedomosti a zručnosti aktuálne nachádzajú, v čom sú tvoje silné stránky a čo naopak je potrebné zlepšiť. Užitočné informácie a prehľad dostupných, bezplatných, online interaktívnych kurzov, ktoré ti následne pomôžu zlepšovať svoje digitálne zručnosti, nájdeš po kliknutí na niektorú z ikon nižšie.

IT Fitness Test
Najkomplexnejší spôsob testovania digitálnych zručností, rokmi overený na viac ako 400-tisíc respondentoch.

IT Fitness Test Ti pomôže otestovať na akej úrovni sú aktuálne tvoje digitálne zručnosti! Test je bezplatný, online dostupný v slovenskom, anglickom, českom, poľskom, maďarskom a ukrajinskom jazyku. Klikni sem a otestuj sa.

Kry sa!
Spoľahlivá informačná a komunikačná platforma pre všetkých, ktorí sa potrebujú zorientovať v oblasti informačnej bezpečnosti.

Vďaka rozvoju digitálnych technológií a ich dostupnosti sa internet stal bežnou súčasťou našich životov. Napriek tomu, úroveň povedomia o kybernetických hrozbách, ale aj spôsoboch, ako im predchádzať a chrániť sa pred nimi, je na Slovensku stále pomerne nízka. Portál Kry sa! ti pomôže zvýšiť prehľad v oblasti internetovej bezpečnosti.

Digit@lne kurzy
Vďaka Digit@lnym kurzom budeš mať vždy prehľad o aktuálne dostupných vzdelávacích kurzoch a workshopoch, ktoré ti pomôžu rozvíjať tvoje digitálne zručnosti!

Digitálna koalícia spolu s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie prinášajú komplexnú testovaciu a vzdelávaciu IT platformu, ktorá prispeje k udržateľnosti celoživotného vzdelávania a výraznejšiemu zlepšeniu digitálnych zručností vybraných cieľových skupín.