Digitálny klub
Vďaka Digitálnemu klubu už nepremeškáš žiadnu možnosť rozvíjať svoje zručnosti! Až do konca novembra môžeš navyše súťažiť o super ceny!

Digitálny klub – dostupná online vzdelávacia platforma, vďaka ktorej zistíte aktuálnu úroveň svojich digitálnych zručností, a zároveň ich môžete aj ďalej rozvíjať. Preskúmajte s Digitálnym klubom, aké možnosti vám dnešná doba ponúka a naučte sa ich využívať naplno. Až do konca novembra so svojimi starými rodičmi môžete navyše súťažiť o množstvo skvelých cien. Klikni sem a zisti viac.

IT Fitness Test
Najkomplexnejší spôsob testovania digitálnych zručností, rokmi overený na viac ako 400-tisíc respondentoch.

T Fitness Test Ti pomôže otestovať na akej úrovni sú aktuálne tvoje digitálne zručnosti! Test je bezplatný, online dostupný v slovenskom, anglickom, českom, poľskom, maďarskom a ukrajinskom jazyku. Klikni sem a otestuj sa.

Kry sa!
Spoľahlivá informačná a komunikačná platforma pre všetkých, ktorí sa potrebujú zorientovať v oblasti informačnej bezpečnosti.

Vďaka rozvoju digitálnych technológií a ich dostupnosti sa internet stal bežnou súčasťou našich životov. Napriek tomu úroveň povedomia o kybernetických hrozbách, ale aj o spôsoboch, ako im predchádzať a chrániť sa pred nimi, je na Slovensku stále pomerne nízka. Portál Kry sa! ti pomôže zvýšiť prehľad v oblasti internetovej bezpečnosti.


Rozbalením digitálneho zariadenia sa proces
rozvoja digitálnych zručností len začína!

Kľúčovú úlohu totiž zohráva vzdelávanie. Práve z tohto dôvodu sme pre teba pripravili zoznam užitočných odkazov, na ktorých nájdeš dostupný vzdelávací obsah, ktorý ti hravo pomôže stať sa skutočným digitálnym žiakom!

Odporúčame ti najskôr otestovať aktuálnu úroveň svojich digitálnych zručností. IT Fitness Test ti pomôže zistiť, na akej úrovni sa tvoje vedomosti a zručnosti aktuálne nachádzajú, v čom sú tvoje silné stránky a čo naopak je potrebné zlepšiť. Užitočné informácie a prehľad dostupných, bezplatných, online interaktívnych kurzov, ktoré ti následne pomôžu zlepšovať svoje digitálne zručnosti, nájdeš po kliknutí na niektorú z ikon nižšie.

Unboxing s Digitálnym žiakom

Projekt Digitálny žiak vám prináša možnosť získať príspevok na nákup nového počítača či tabletu. V krátkom videu si pozrite unboxing digitálneho vybavenia, ktoré môžu získať žiaci základných a stredných škôl práve vďaka projektu Digitálny žiak.


5 pravidiel bezpečnosti online

Internet je fascinujúci nástroj, ktorý môže žiakom pomôcť vzdelávať sa plnohodnotne aj z pohodlia domova, a tiež aktívne rozvíjať ich digitálne zručnosti. Avšak dôležité je, aby k nemu pristupovali obozretne a boli v bezpečí. V krátkom videu vám prinášame 5 kľúčových pravidiel, vďaka ktorým sa v online prostredí nestratíte a budete chránení.